هندریل های شیشه ای  GLASS HANDRAIL

هندریل شیشه ای

نرده شیشه ای  ترکیبی منحصر به فرد  از شیشه, آلومینیوم و استیل هستند که با ظاهر بسیار مدرن خود به عضوی جدانشدنی از معماری مدرن تبدیل گشته اند.
طول عمر بسیار بالا, ظاهر کاملا مدرن, هزینه نگهداری بسیار پایین , سرعت اجرای بالا و تنوع طرح و سیستم از مهمترین مزایای هندریل شیشه ای به شمار می رود.سیستم های مختلفی برای اجرای یک هندریل شیشه ای وجود دارد که از مهمترین آنها می توان به سیستم های فیکس پوینت (Fix point) , یو چنل یا اکسپوز ( U channel) , فریم لس یا مخفی (Hidden) , اسپیگوت(Spigot) و … اشاره کرد.ضریب خوردگی جان پناه های شیشه ای به علت استفاده از متریال های ضد زنگ در حد صفر است.

نرده های تمام شیشه به همراه دو عدد شیشه 5 ، 8 یا 10 میل سکوریت  لمینت شده  با Polyvinyl butyral پی وی بی های 1.52 و 0.76 میل ازشفافیت  امنیت ، ایستایی  و مقاومت بسیار زیادی برخوردار هستند . نرده های تمام شیشه لمینت امکان اجرا تا ارتفاع 150 سانتی متررا دارند که از استاندارد بین المللی  برخوردار است. این مدل نرده، مناسب برای اماکن عمومی پر تردد از قبیل  مجتمع های تجاری ، فرودگاه ها، ایستگاه های مترو،  بیمارستان ها ، دانشگاه ها و هتل ها میباشد

نرده های ترکیبی با شیشه 10 یا 15 میل سکوریت ، دایاموند شده عرضه میشود که قیمت آن نسبت به نرده های تمام شیشه کمترمیباشد. مناسب براي ویلاها ، ساختمان های اداری و مسکونی ، نماي ساختمان ، تراس وحاشيه استخر است.

نرده شیشه ای در طراحی داخلی

نرده و راه پله شیشه ای را میتوان چیزی بیشتر از یک عنصر جهت اتصال به سایر طبقات دانست.با گسترش صنعت و ورود تکنولوژی جدید طراحان از نرده و راه پله شیشه ای جهت زیبایی بیشتر فضاهای داخلی استفاده نموده اند چراکه خود شیشه سیبب افزایش ورود نور به درون راه پله شده و در نهایت در بزرگتر نمودن فضای آن تاثیر به سزایی خواهد داشت.امروزه از شیشه علاوه بر نرده و راه پله شیشه ای در درب شیشه ای و پلکان شیشه ای و پارتیشن شیشه ای و بالکن شیشه ای و پل شیشه ای و حتی آسانسور شیشه ای نیز استفاده مینمایند.

Related image

طراحی بی نظیر و مدرن نرده شیشه ای در بیرون ساختمان

همواره ایمن بودن اینگونه شیشه ها مورد تاکید و توجه صنعتگران بوده است چراکه جنس این شیشه ها باید به گونه ای باشد که امکان شکستن و یا ضرب دیدن آنها بسیار کمتر از سایر عناصر دیگر باشد.به کاربردن اینگونه نرده های شیشه ای زیبایی شگفت انگیزی را در چیدمان دکوراسیون داخلی هر فضایی خلق مینماید . رنگ اینگونه شیشه ها تغییر پیدا نخواهد کرد و تمیز نمودن آنها بسیار آسان است.از اینگونه نرده های شیشه ای علاوه بر فضای داخلی خانه های دوبلکس در فضای اداری نیز میتوان استفاده کرد و از کارایی آنها در کنار زیبایشان لذت برد.

نرده شیشه ای راه پله

پس از انتخاب شیشه نرده ما به دنبال انتخاب دستگیره مخصوص نرده میپردازیم که این امر برای پله های ظریف بسیار ضروری است. دستگیره از یک عنصر پایه ای تشکیل شده که برای اهداف ایمنی آن به کار میرود و به نقطه کانونی زیبای آن منطقه کمک می کند در عین حال ظرافت داخلی یک راه پله همچنان حفظ میشود.

Image result for handrail glass bend

نرده ( هندریل) شیشه ای

یکی از محصولات نو و بروز در زمینه نرده و حفاظ، هندریل شیشه‌ ای هست. هندریل به دلیل شفافیت شیشه دارای قابلیت هماهنگی با اکثر فضاها و سبک‌های معماری بوده و با ایجاد ساختاری یکپارچه و شفاف مورد توجه بسیاری قرارگرفته است. این هندریل‌ها دارای طرح‌های بسیار متنوعی هستند و درعین‌حال امکان استفاده از طیف گسترده‌ای از یراق‌آلات و شیشه‌های سکوریت، لمینیت و خم در آن‌ها وجود دارد. این عوامل سبب شده که هندریل شیشه‌ای علاوه بر زیبایی بصری، ایمنی بسیار بالایی را تأمین کند.

در هندریل‌های شیشه‌ ای به کمک یراق استیل و شیشه و همچنین تأمین ایمنی بسیار بالا، به نمایی زیبا و خیره‌ کننده‌ای نیز دست‌یافت. همین‌طور می‌توان از ترکیب شیشه و آلومینیوم نیز استفاده کرد. برای نصب هندریل شیشه‌ای نیاز به شخصی کاردان، متخصص با دانش فنی، دقت و ظرافت داشته باشد تا بتواند زیبایی و امنیت بالا در ساختمان با وجود هندریل شیشه‌ای ایجاد نماید. از مهم‌ترین مزایای هندریل شیشه‌ای می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

امکان استفاده در داخل و خارج ساختمان

استفاده به عنوان نرده راه‌پله و جان‌پناه و بالکن

ایمنی بالا که با شیشه لمینیت با ضخامت مناسب حاصل می‌شود.

نصب سریع و درعین‌حال ساده و کم‌هزینه

جان پناه

دیوار یا حفاظ کوتاهی که اطراف ساختمان، لبه‌ی ایوان‌ها، لبه یک بام، تراس، بالکن، مجتمع‌های اداری و تجاری گردشگاه یا سایر محوطه‌ها ساخته می‌شود را جان‌پناه یا دست‌انداز می‌گویند.

جان‌پناه در لغت به معنی ( پوشش دادن/حفاظت کردن) است، که به صورت دیوار کشیده شده. زمانی که سقف ساختمانی ایجاد می‌شود، جان‌پناه می‌تواند به صورت ساده با ادامه یافتن دیوارها شکل بگیرند؛ یا می‌توانند به صورت عمودی در قالب سازه‌هایی از قبیل دیوار ایجاد شوند. در ابتدا از جان‌پناه به‌منظور حفاظت در برابر حملات نظامی ایجاد می‌شدند، اما امروزه، استفاده عمده آن‌ها به‌عنوان گارد ریل و موانعی برای جلوگیری از حادثه ایجاد می‌شود. اجرای جان‌پناه بدین شرح است که پس از احداث دیوار جان‌پناه به ضخامت ۱۰ تا ۲۰ سانتی‌متر با توجه به اصول صحیح دیوار چینی در اطراف ساخته می‌شود. پس از دیوار چینی، می‌توان قرنیز (درپوش) را روی آن اجرا کرد. قرنیز می‌تواند از آجر بتن و… ساخته گردد.

جان‌پناه به‌عنوان حفاظی کوتاه است که در ارتفاع 100-70 به بالا احداث می‌شود. درصورتی‌که ضخامت دیوار جان‌پناه 10یا 20 سانتی‌متر باشد، ارتفاع آن نباید به ترتیب از 50 و 70 سانتی‌متر تجاوز کند.

جان‌پناه شیشه‌ ای

جان‌پناه، محافظی دیوار مانند که به صورت ساختاری ممتد، يكپارچه، محكم و استوار از جنس شیشه، آجر، سنگ، بتن، چوب يا فلز و… ساخته می‌شود. ضخامت ديوار در مقايسه با طول و ارتفاع نازك بوده و معمولاً به‌عنوان جداكننده فضاها از يكديگر به‌صورت مجزا عمل می‌کند يا به‌عنوان محافظ يك فضا است. در این میان جان پناهی از جنس شیشه را می‌توانیم نام ببریم؛ استفاده از جان‌پناه شیشه‌ای از جمله راهکارهایی است که علاوه بر زیباسازی محیط، شفافیت و امکان نورپردازی‌های خلاقانه در محیط، به دلیل نصب سریع و بدون نیاز به تخریب و مقاومت و دوام بالا توانسته به‌راحتی جای مناسبی را در ذهن طراحان و معماران بیابد. همچنین بسته به نوع طراحی معماری مدنظر می‌توان از جان‌پناه شیشه‌ای ثابت و متحرک بهره برد. در این مطلب به توضیحاتی در مورد انواع جان‌پناه شیشه‌ای پرداخته‌شده است. برای ساخت جان‌پناه شیشه‌ای اصولاً از دو شیشه لمینیت شده حدود 8 میلی‌متر و یا شیشه ضخیم‌تر سکوریت شده استفاده می‌شود. بسته به نوع طراحی داخلی مورد نظر می‌توان با استفاده از خواسته خریدار عمل نمود.

نرده شیشه‌ ای

استفاده از نرده شیشه‌ای ازجمله مواردی است که علاوه بر زیبایی، شفافیت و امکان نورپردازی‌های خلاقانه، به دلیل نصب سریع و بدون نیاز به تخریب، آهن‌کشی و جوشکاری خاص و نیز مقاومت و دوام سیار مناسب در برابر اشعه خورشید، رطوبت و حرارت بالا توانسته به‌راحتی جای مناسبی را در ذهن معماران بیابد. نرده شیشه‌ای هزینه نگهداری بسیار پایینی داشته و می‌توان به‌عنوان نرده برای بالکن و پشت‌بام ساختمان‌ها، نرده داخلی مجتمع‌های تجاری و اداری، حاشیه استخر و کنار فضای سبز شهری مورد استفاده قرار گیرد. استیل و شیشه بهترین مواد برای مصارف خانگی هستند، زیرا به‌راحتی تمیز می‌شوند. نرده‌های شیشه‌ای در 2 مدل اجرا می‌شود:

شیشه سکوریت

شیشه لمینت

درصورتی‌که از شیشه سکوریت در نرده شیشه‌ای استفاده شود معمولاً ضخامت شیشه 8 تا 12 میلی‌متر و برای پایه‌ها از پروفیل آلومینیوم یا استیل استفاده می‌شود. این پروفیل‌ها بر اساس ارتفاع هندریل بافاصله‌های معینی از یکدیگر قرار می‌گیرند. پایه‌ها نیز با بست شیشه گیر ثابت و فیکس می‌شوند. و درصورتی‌که از شیشه لمینیت استفاده شود، ( از قرار گرفتن دو عدد شیشه‌های سکوریت با ضخامت‌های 5 و 8 و 10 میل را کنار یکدیگر ساخته می‌شود.) حداکثر ارتفاع در نرده‌های شیشه لمینت 150 سانتی‌متر می‌باشد. این نوع نرده به‌صورت نرده‌های تمام شیشه عرضه می‌گردند، یعنی فقط از شیشه استفاده می‌شود، هم به‌عنوان پایه نرده و هم به‌عنوان گارد محافظ به کار گرفته می‌شود. ضخامت شیشه 8 میلی‌متر بوده و از هندریل استیل و آلومینیوم و چوبی استفاده می‌شود. برای اماکن عمومی مانند بیمارستان‌ها، دانشگاه‌ها، فرودگاه، مجتمع تجاری و هتل‌ها مناسب است.

حصار شیشه‌ ای

به منظور جلوگیری از خطر سقوط افراد از پشت‌بام و محافظت آن‌ها، یک دیوار کوتاه تحت عنوان حصار یا محافظ دور تا دور ساختمان بنا می‌گردد.

امروزه مالکان و کارفرمایان با انبوهی از امکانات و تنوع در انتخاب‌هایشان برای ساخت‌وساز مواجه‌اند. همان‌طور که این مسئله امکانات بسیاری برایمان فراهم کرده است، برخی دشواری‌ها را برایمان ایجاب نموده است؛ من جمله تنوع کیفیت و کاربرد محصولات، که می‌تواند انتخاب گزینه مناسب برای نیازمان را به امری دشوار سازد. حفاظ (حصار): عنصر یا مجموعه‌ای از عناصر ساختمان که در مجاورت لبه‌های آزاد سطوح مرتفع که محل رفت‌وآمد هستند، قرار داده می‌شود تا احتمال سقوط از این سطوح به حداقل برسد. هرجا که نصب حفاظ الزامی باشد، باید مقرراتی اجرا شود:

ارتفاع حصار شیشه‌ای از سطح فضا یا بام در دسترس، باید حداقل 110 سانتی‌متر و از لبۀ پله یا سطح شیب‌دار حداقل 90 سانتی‌متر باشد.

استفاده از شیشۀ ایمن (سکوریت) و غیر ریزش (لمینیت) در حصار شیشه‌ای الزامی است.

حفاظ شیشه‌ ای

ابتکاری نو درزمینهٔ نرده و جان‌پناه، حفاظ شیشه‌ای است و به دلیل زیبایی همراه با سادگی و ایجاد ساختاری یکپارچه و شفاف بسیار مورد توجه است به‌ویژه در ساختمان‌هایی با طراحی مدرن قرارگرفته است. حفاظ شیشه‌ای با توجه به نوع یراق‌آلات انواع بسیاری دارد. ازجمله ویژگی‌های حفاظ شیشه‌ای عبارت است از: کاهش زمان نصب، پروسه نصب تخصصی و درعین‌حال ساده، ایمنی بالا، قابل‌استفاده برای فضای داخل و بیرون و به‌سادگی قابل تغییر و برداشتن می‌باشد.

از حفاظ شیشه‌ای به عنوان نرده، جان‌پناه، حفاظ تراس و حفاظ استخر در ساختمان‌های تجاری و مسکونی قابل استفاده می‌باشد.

در ساختار حفاظ‌های شیشه‌ای از ریل‌های آلومینیوم، شیشه‌های سکوریت یا لمینیت و نرده‌های استیل یا آلومینیوم استفاده می‌شود. ریل‌ها به دو صورت قابل‌رؤیت و به‌صورت پنهان در زمین قابل‌اجرا می‌باشد.

 Related image

نرده وُیدنرده دور وُید

وُید، به فضای خالی که در میانه‌ی بنا قرار دارد گفته می‌شود. در وُید امکان دید در یک بنا را به طبقات پایینی و بالایی ممکن می‌کند. نرده وُید امکان فضای خالی می‌دهد که معمولاً بیشتر افراد آن‌ها را با آتریوم ها اشتباه می‌گیرند. وُیدها می‌توانند ظاهری شبیه آتریوم ها و حتی کاربری‌های مشترک داشته باشند، اما به‌صورت کلی وُیدها بازشوهایی هستند که در سقف‌ها ایجاد می‌شوند و باعث می‌شوند تا دید طبقات به یکدیگر بیشتر شود که نتیجه آن دل‌بازتر شدن فضای داخلی و دید کلی خانه است. چنانچه نرده دور وید به درستی انجام نشود اثرات نامطلوبی دارد. در صورت ایجاد نرده وید برای پله، جایگاه نرده پله‌ی خود را از قبل تعیین کنید و در نقشه ساختمان مناسب‌ترین جایگاه را به آن اختصاص دهید. این‌گونه می‌توانیم وید خوبی را برای پله بازکنید. در انتخاب پله‌ها اندازه وید نقش بسیار مهمی دارد زیرا زمانی که وید کوچک می‌شود انتخاب نوع پله نیز سخت‌تر می‌شود، حتی اگر پله‌ها فضای زیادی از مکان شما را بگیرند ارزشش را دارد زیرا در زیبایی مکان شما تأثیرگذارند.

به‌طور مثال پله‌های دو محور ورق و دو محور باکس برای بهتر دیده شدن نیاز به فضای بیشتری دارند، هرچند که در فضاهای کوچک هم با بهره‌گیری از مشاوران و طراحان ما می‌توانید بهترین انتخاب را در نوع پله داشته باشید.

نرده روف گاردن 

روف گاردن به بامی اطلاق می‌شود که تمام یا قسمتی از آن توسط فضای سبز پوشیده شده باشد و درواقع یک سیستم سبک وزن مهندسی ساز است که رشد گیاه را در بام میسر ساخته و درعین‌حال در برابر اشعه‌ی خورشید، اتلاف انرژی و … از بام محافظت می‌کند.

آیا افراد در روف گاردن گرد هم می‌آیند تا از طبیعت لذت برده و با آن روابط متقابل داشته باشند؟ اگر چنین باشد پس احتیاجات ساختمانی ویژه‌ای در این نوع از کاربرد وجود دارد که باید موردتوجه قرار گیرند. احتیاجات امنیت جانی ممکن است حکم به ساخت نرده‌ها و عقب‌نشینی‌هایی در کناره بام دهد تا امنیت در این نوع از کاربرد تأمین شود. اگر مردم می‌آیند تا از بام سبز لذت ببرند به وسایل ایمن و راحت براي رسیدن به آنجا نیاز خواهند داشت. نرده روف گاردن از شیشه امکان لذت بیشتری به افراد برای استفاده از فضای اطراف می‌دهد.

نرده‌های فلزی در مقابل رطوبت مقاوم نیستند، در برابر رطوبت و ضربه رنگ آن‌ها می‌پرد و لکه‌دار می‌شوند. اما برای نرده روف گاردن استفاده از نرده شیشه‌ای هیچ یک از این مشکلات را ندارد. آن‌ها بسیار مقاوم هستند. رنگ و جلای‌شان را از دست نمی‌دهند و مقاومت بالایی در دماها و شرایط آب و هوایی مختلف از خود نشان می‌دهند. برای نرده روف گاردن از شیشه سکوریتی که با یک لایه لمینت پوشش داده‌شده است، ایمنی بسیار بالایی دارد و نشکن است. بنابراین، نرده شیشه‌ای از آن جمله انتخاب‌هایی است که می‌توانید روی آن‌ تا سال‌ها حساب کنید.

Related image

قیمت جان پناه شیشه ای

همان‌طور که می‌دانید و اسمش مشخص است، جان‌پناه به‌عنوان حفاظی است که در برابر جان. فقط به علت استفاده از شیشه موجب زیبایی چند برابر آن و انتخاب افراد خاص از این محصول است. در هنگام ساخت هندریل شیشه ای باید به نکاتی از لحاظ امنیتی توجه لازم را نمود. از جمله این موارد ضربه، باد، زلزله، فشار بسیار بالا و… می‌توان نام برد. امروزه برای ایجاد جان‌پناه از مصالح شفاف و مقاوم مانند شیشه سکوریت استفاده می‌شود. قیمت جان پناه شیشه ای بر اساس متراژ شیشه می‌باشد. قیمت جان پناه شیشه ای براساس انتخاب فریم که از استیل و یا از آلومینیوم می‌باشد و نوع شیشه، شیشه لمینیت است؛ و یراق‌آلات انتخابی از بست پایه استیل تا شیشه انتخابی بر قیمت جان پناه شیشه ای تأثیر بسیاری دارد.

جهت استعلام قیمت روز با شرکت آرمانی پایا تماس بگیرید