پنجره UPVC چیست؟
یکی از اصلی ترین موادی که در پروفیل درب و پنجره های جدید استفاده می شود، UPVC نام دارد. انواع درب و پنجره UPVC امروزه با استقبال زیادی بین سازندگان و کارفرمایان مواجه شده است. ماده یو پی وی سی، نوعی از PVC سفت است که حالت نرم و لاستیک مانند ندارد. همچنین این مواد فاقد ضررهای PVC برای سلامتی و محیط زیست هستند.

تفاوت پنجره UPVC و پنجره PVC
اصلی ترین تفاوت این درب و پنجره های با بازشوهای قدیمی PVC، در کیفیت مواد اولیه مورد استفاده در ساخت آن ها می باشد. از این رو، پنجره های یو پی وی سی مقاوم تر از انواع قبلی بوده و عایق بندی حرارتی و رطوبتی بهتر در آن ها انجام می شود. از جمله موارد مزیت پروفیل های UPVC نسبت به پی وی سی، مقاومت و عدم خوردگی در برابر اشعه UV خورشید است. این پروفیل ها در برابر نور آفتاب تغییر رنگ نداده و فرسوده نمی شوند.

مقاومت در برابر ضربه و احتراق باعث شده است تا این پروفیل ها در ساختمان هایی که بحث ایمنی در برابر زلزله و آتش سوزی در آنها رعایت می شود مورد استفاده قرار گرفته و در موارد بسیاری، برای تعویض پنجره های قدیمی از این پروفیل ها استفاده نمایند.

پنجره UPVC

مزایای پنجره های UPVC
آنچه باعث گرایش بیشتر به انواع درب و پنجره UPVC در سال های اخیر شده است، مزایای این نوع درب و پنجره ها نسبت به انواع دیگر درب و پنجره های قدیمی است که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

درزبندی مناسب
درب و پنجره های دوجداره یو پی وی سی، عایق بسیار مناسبی در برابر حرارت، صوت و اشعه خورشید می باشند. در این پروفیل ها، نفوذ حرارت (گرما و سرما) به داخل ساختمان تا حدود ۴۵% کاهش پیدا کرده است. همچین با استفاده از تزریق گاز آرگون به لایه های میانی درب و پنجره های سه جداره و دوجداره UPVC ، این پنجره ها به عایق مناسبی برای صورت تبدیل شده اند.

تزریق گاز آرگون علاوه بر اینکه به مقاومت این پنجره ها در برابر نفوذ صدا کمک نموده است، وزن این پروفیل ها را کاهش داده است و باعث شده است تا این پنجره ها در زمان زلزله و طوفان بار اضافی را به ساختمان تحمیل نکنند.

هزینه اقتصادی
هرچند قیمت درب و پنجره های با پروفیل یو پی وی سی ممکن است نسبت به بسیاری از درب و پنجره های قدیمی گران تر باشد، اما صرفه جویی در مصرف انرژی و عدم نیاز به رنگ آمیزی قاب پنجره در این پروفیل ها، هزینه کلی استفاده از درب و پنجره های UPVC را پایین تر آورده است.

تنوع پنجره های UPVC

زیبایی و تنوع
تنوع در رنگ و طرح و نحوه باز شدن درب و پنجره های UPVC باعث شده است تا موارد کاربرد این درب و پنجره ها در انواع ساختمان ها بسیار متنوع باشد.

مطابقت با محیط زیست و اصول بهداشتی
علاوه بر این که مواد اولیه این درب و پنجره ها با اصول کلی بهداشت محیط زیست مطابقت داشته و برای سلامتی مضر نیستند. سهولت در شستشوی آن ها نیز باعث شده است تا این درب و پنجره ها از لحاظ بهداشتی دارای استانداردهای بهتری نسبت به سایر انواع پروفیل ها باشند

Content Image

Content Image