درب و پنجره آلومینیوم
از جمله عوامل مهم در افزایش ضریب هدررفت انرژی در بناها و ساختمان ها، استفاده از درب و پنجره های نامناسب می باشد. درب و پنجره ها، راه های نفوذ رطوبت، حرارت و هوا به ساختمان بوده و دقت در انتخاب آنها، تا مقدار زیادی در هزینه های بعدی صرفه جویی می کند. یکی از بهترین انواع پنجره عایق حرارت که می توان در ساختمان ها از آن استفاده نمود، پنجره آلومینیوم ترمال بریک می باشد. یکی از ویژگی های پنجره های آلومینیومی، ضریب انتقال حرارت بالا در این پنجره ها می باشد. از همین رو برای اتصال قطعات آلومینیوم در این درب و پنجره ها، از نوارهایی از جنس پلی آمید استفاده می شود. پنجره های آلومینیومی دوجداره یکی از بهترین انواع عایق های صوت و دما می باشند که کاربرد گسترده ای در دفاتر اداری و منازل مسکونی دارند.

مزایای استفاده از پنجره آلومینیوم در بازشوها
یکی از مهمترین مزایای پنجره های آلومینیومی، عایق بندی بسیار مناسب این در و پنجره ها، به دلیل استفاده از لایه های متعدد عایق بین پروفیل های آلومینیوم می باشد. به خصوص، در مورد پنجره های ترمال برک که شیشه دوجداره را در لایه های وسطی قرار می دهند، نفوذپذیری حرارتی و صوتی به میزان قابل توجهی .کاهش می یابد.

در و پنجره آلومینیوم

از جمله مواردی که به مشتری پسندی در و پنجره های آلومینیومی دوجداره کمک می کند، تنوع رنگ ها و ابزارآلات این پنجره ها می باشد. بعلاوه، وزن کم آنها، از بار اضافی وارده بر ساختمان می کاهد. مقاومت در برابر خوردگی در اثر عوامل محیطی نظیر بارش ها و تابش آفتاب و گرد و غبار، از جمله مزایای مهم این در و پنجره ها می باشد.

با استفاده از پنجره آلومینیوم دوجداره در ساختمان ها، مصرف انرژی به حد قابل توجهی کاهش یافته و این در و پنجره ها، برای مناطق سردسیری بسیار توصیه می شود. به علاوه در فصول گرم سال نیز، از هدررفت سرمای داخل ساختمان جلوگیری می کند.

استحکام اتصالات در این پنجره ها، از جمله ویژگی ها مهم آنها می باشد.

معایب در و پنجره های دوجداره آلومینیومی
نحوه محاسبه قیمت پنجره های آلومینیومی، که بر اساس وزن آن می باشد، سبب قیمت بالاتر این نوع پنجره ها از سایر انواع دیگر درب و پنجره می باشد

Content Image

Content Image